Загальна будова автомобіля » Газорозподільний механізм

Газорозподільний механізм

Газорозподільний механізм забезпечує своєчасний впуск у циліндри свіжого заряду горючої суміші і випуск відпрацьованих газів.

На сучасних автомобільних двигунах можуть встановлюватися газорозподільні механізми з нижнім (ГАЗ-53Ф) або верхнім (ЗИЛ-130, ГАЗ-53, ГАЗ-53А, ГАЗ-21 «Волга», «Москвич-408») розташуванням клапанів.

Розподільний механізм двигуна ГАЗ-53Ф (рис. 15) складається з вала, штовхачів, клапанів з пружинами і деталями кріплення пружин. Від колінчастого вала через розподільні шестірні Газорозподільний механізмобертальний рух передається розподільному валу. Кулачок вала, набігаючи на штовхач, піднімає його разом з клапаном, який відкриває при цьому випускний або впускний отвір. Клапан при підніманні стискує пружину. При дальшому обертанні колінчастого вала штовхан і клапан опускаються і під дією пружини закривається впускний або випускний отвір.

У V-подібних двигунах ЗИЛ-130 і ГАЗ-53 розподільний вал розташований між правим і лівим рядами циліндрів (рис. 16). При обертанні вала кулачки набігають на штовхачі, які тиснуть на штанги і переміщують їх вгору, при цьому верхній кінець штанги натискує на внутрішній кінець коромисла і воно, прокручуючись на своїй осі, зовнішнім кінцем натискує на стержень клапана і відкриває впускний або випускний отвір у головці блока. У цих двигунів розподільний вал діє на штовхачі як правого, так і лівого рядів циліндрів.

У двигунах автомобілів «Москвич-408», ГАЗ-21 «Волга» також встановлений газорозподільний механізм з верхнім розташуванням клапанів, але, оскільки ці двигуни мають рядне розташування циліндрів (рис. 17), весь газорозподільний механізм розміщується збоку двигуна. Газорозподільний механізмЗ описаних двох типів газорозподільних механізмів видно, що більш складним є механізм з верхнім розташуванням клапанів, бо у нього більше деталей і складніший кінематичний зв'язок кулачка розподільного вала з клапаном. Однак газорозподільні механізми з верхнім розташуванням клапанів набули більшого поширення, ніж з нижнім. Це пояснюється тим, що при верхньому розташуванні клапанів можливо виготовити камеру згоряння дещо кращої форми, за рахунок чого поліпшуються умови наповнення і згоряння робочої суміші, що дає можливість підвищити потужність і економічність двигуна.


Категорія: Газорозподільний механізм | Переглядів: 8683
Меню

Пошук по сайту

Категорії

Загальна будова автомобіля [13]
Двигун [11]
Кривошипно-шатунний механізм [9]
Газорозподільний механізм [8]
Система охолодження двигуна [12]
Система мащення двигуна [10]
Система живлення двигуна [28]
Паливна система двигуна [9]
Прилади системи живлення дизельного двигуна [8]
Акамуляторні батареї [4]
Генератор і реле-регулятор [7]
Запалювання [20]
Звуковий сигнал [4]
Контрольно-вимірювальні прилади [6]
Освітлення на автомобілі [10]
Зчеплення [14]
Коробка передач [33]
Ходова частина автомобіля [36]
Автомобільні шини [6]
Рульове керування [14]
Гальмівна система [19]
Додаткове обладнання [11]
Експлуатація і обслуговування автомобіля [3]
Цікаві статті [10]
Статистика

Використання матеріалів дозволяеться тільки при наявності активного посилання на сайт Auto-sto.com
Хостинг від uCoz - Користувач
Формула 1 - Україна: 1 ст. 2 ст. 3 ст. 4 ст. 5 ст. 6 ст. - Будова автомобіля