Газорозподільний механізм

Загальна будова автомобіля » Газорозподільний механізм

Газорозподільний механізм

Газорозподільний механізм забезпечує своєчасний впуск у циліндри свіжого заряду горючої суміші і випуск відпрацьованих газів.

На сучасних автомобільних двигунах можуть встановлюватися газорозподільні механізми з нижнім (ГАЗ-53Ф) або верхнім (ЗИЛ-130, ГАЗ-53, ГАЗ-53А, ГАЗ-21 «Волга», «Москвич-408») розташуванням клапанів.

Розподільний механізм двигуна ГАЗ-53Ф (рис. 15) складається з вала, штовхачів, клапанів з пружинами і деталями кріплення пружин. Від колінчастого вала через розподільні шестірні Газорозподільний механізмобертальний рух передається розподільному валу. Кулачок вала, набігаючи на штовхач, піднімає його разом з клапаном, який відкриває при цьому випускний або впускний отвір. Клапан при підніманні стискує пружину. При дальшому обертанні колінчастого вала штовхан і клапан опускаються і під дією пружини закривається впускний або випускний отвір.

У V-подібних двигунах ЗИЛ-130 і ГАЗ-53 розподільний вал розташований між правим і лівим рядами циліндрів (рис. 16). При обертанні вала кулачки набігають на штовхачі, які тиснуть на штанги і переміщують їх вгору, при цьому верхній кінець штанги натискує на внутрішній кінець коромисла і воно, прокручуючись на своїй осі, зовнішнім кінцем натискує на стержень клапана і відкриває впускний або випускний отвір у головці блока. У цих двигунів розподільний вал діє на штовхачі як правого, так і лівого рядів циліндрів.

У двигунах автомобілів «Москвич-408», ГАЗ-21 «Волга» також встановлений газорозподільний механізм з верхнім розташуванням клапанів, але, оскільки ці двигуни мають рядне розташування циліндрів (рис. 17), весь газорозподільний механізм розміщується збоку двигуна. Газорозподільний механізмЗ описаних двох типів газорозподільних механізмів видно, що більш складним є механізм з верхнім розташуванням клапанів, бо у нього більше деталей і складніший кінематичний зв'язок кулачка розподільного вала з клапаном. Однак газорозподільні механізми з верхнім розташуванням клапанів набули більшого поширення, ніж з нижнім. Це пояснюється тим, що при верхньому розташуванні клапанів можливо виготовити камеру згоряння дещо кращої форми, за рахунок чого поліпшуються умови наповнення і згоряння робочої суміші, що дає можливість підвищити потужність і економічність двигуна.


Категорія: Газорозподільний механізм | Переглядів: 10653
Меню

Пошук по сайту

Категорії

Загальна будова автомобіля [13]
Двигун [11]
Кривошипно-шатунний механізм [9]
Газорозподільний механізм [8]
Система охолодження двигуна [12]
Система мащення двигуна [10]
Система живлення двигуна [28]
Паливна система двигуна [9]
Прилади системи живлення дизельного двигуна [8]
Акамуляторні батареї [4]
Генератор і реле-регулятор [7]
Запалювання [20]
Звуковий сигнал [4]
Контрольно-вимірювальні прилади [6]
Освітлення на автомобілі [10]
Зчеплення [14]
Коробка передач [33]
Ходова частина автомобіля [36]
Автомобільні шини [6]
Рульове керування [14]
Гальмівна система [19]
Додаткове обладнання [11]
Експлуатація і обслуговування автомобіля [3]
Цікаві статті [10]
ВАЗ 2101
ВАЗ 2105
ВАЗ 2106
ВАЗ 2110
ВАЗ 21213
ГАЗ 3110
ЗАЗ 968М
ІЖ 2126
Daewoo Lanos

Історія автомобіля

Статистика

Використання матеріалів дозволяеться тільки при наявності активного посилання на сайт Auto-sto.com
Хостинг від uCoz - Користувач
Формула 1 - Україна: 1 ст. 2 ст. 3 ст. 4 ст. 5 ст. 6 ст. - Будова автомобіля