Загальна будова автомобіля » Кривошипно-шатунний механізм

Кривошипно-шатунний механізм

Для перетворення прямолінійного зворотно-поступального руху поршня у обертальний рух колінчастого вала і сприймання тиску газів при такті згоряння па двигуні встановленоКривошипно-шатунний механізм кривошипно-шатунний механізм, який складається з блока циліндрів з головкою, поршнів з кільцями, поршневих пальців, шатунів, колінчастого вала, маховика і картера.

Блок циліндрів
Основною деталлю двигуна є блок циліндрів, до якого кріпляться усі інші деталі і механізми двигуна. Розміщення циліндрів у блоці може бути У-подібним під кутом 90°, наприклад, у двигунів ГАЗ-53 і ЗИЛ-130 (рис. 6, б), або вертикальним у один ряд, як у двигунів ГАЗ-21 «Волга», ГАЗ-53Ф (рис. 6, о), «Москвич-408».

Блок циліндрів являє собою виливок з алюмінієвого сплаву (ГАЗ-53 і ГАЗ-21 «Волга») або з чавуну. У ньому роблять стінки сорочки охолодження, яка оточує циліндри двигуна. У блоці двигуна з нижнім розташуванням клапанів відливають впускні і випускні канали, що закінчуються гніздами для клапанів, і клапанну коробку (див. рис. 6, а), де розташовується частина деталей газорозподільного механізму. Блоки циліндрів двигунів автомобілів ЗИЛ-130, ГАЗ-53 і ГАЗ-21 «Волга» мають вставні гільзи, які омиваються охолодною рідиною. Внутрішня поверхня гільзи (циліндрів) служить напрямною для поршнів, її розточують до потрібного розміру і шліфують. Гільзи, що омиваються охолодною рідиною, називаються «мокрими». Вони мають у нижній частині ущільнюючі кільця, а у верхній ущільнення досягають за рахунок прокладки головки циліндрів.

Оскільки гільзи порівняно швидко спрацьовуються, то для збільшення строку їх служби у верхню частину запресовують короткі тонкостінні гільзи з кислотривкого чавуну (рис. 6, б). Блок циліндрів У-подібного двигуна автомобілів ЗИЛ-130 і ГАЗ-53 закривається зверху двома, а у двигунів автомобілів ГАЗ-53Ф, ГАЗ-21 «Волга» і «Москвич-408» — однією головкою циліндрів з алюмінієвого сплаву.

У головці циліндрів розташовані камери згоряння, в яких є отвори з різьбою для свічок запалювання. Для охолодження камери згоряння передбачена спеціальна сорочка.

У двигунах з верхнім розташуванням клапанів на головці кріпляться деталі газорозподільного механізму, а в самій головці є впускні і випускні канали, що закінчуються вставними сідлами клапанів. У головці також запресовані напрямні втулки клапанів. Для створення герметичності між блоком циліндрів і головкою встановлюють металоасбестові прокладки, а головку до блоку кріплять за допомогою шпильок з гайками.

У двигуні ГАЗ-53 гільзи циліндрів у верхній частині утримуються лише головкою, тому під час складання необхідно підбирати комплект мідних ущільнюючих кілець нижньої частини гільзи так, щоб гільза виступала над площиною рознімання блоку І головки на 0,02—0,09 мм. При верхньому розташуванні клапанів головки циліндрів зверху закриваються штампованими кришками. Між кришкою і головкою установлюють прокладки, виготовлені з бензо-маслостійкої гуми або пробки.


Категорія: Кривошипно-шатунний механізм | Переглядів: 4757
Меню

Пошук по сайту

Категорії

Загальна будова автомобіля [13]
Двигун [11]
Кривошипно-шатунний механізм [9]
Газорозподільний механізм [8]
Система охолодження двигуна [12]
Система мащення двигуна [10]
Система живлення двигуна [28]
Паливна система двигуна [9]
Прилади системи живлення дизельного двигуна [8]
Акамуляторні батареї [4]
Генератор і реле-регулятор [7]
Запалювання [20]
Звуковий сигнал [4]
Контрольно-вимірювальні прилади [6]
Освітлення на автомобілі [10]
Зчеплення [14]
Коробка передач [33]
Ходова частина автомобіля [36]
Автомобільні шини [6]
Рульове керування [14]
Гальмівна система [19]
Додаткове обладнання [11]
Експлуатація і обслуговування автомобіля [3]
Цікаві статті [10]
Статистика

Використання матеріалів дозволяеться тільки при наявності активного посилання на сайт Auto-sto.com
Хостинг від uCoz - Користувач
Формула 1 - Україна: 1 ст. 2 ст. 3 ст. 4 ст. 5 ст. 6 ст. - Будова автомобіля