Кривошипно-шатунний механізм

Загальна будова автомобіля » Кривошипно-шатунний механізм

Кривошипно-шатунний механізм

Для перетворення прямолінійного зворотно-поступального руху поршня у обертальний рух колінчастого вала і сприймання тиску газів при такті згоряння па двигуні встановленоКривошипно-шатунний механізм кривошипно-шатунний механізм, який складається з блока циліндрів з головкою, поршнів з кільцями, поршневих пальців, шатунів, колінчастого вала, маховика і картера.

Блок циліндрів
Основною деталлю двигуна є блок циліндрів, до якого кріпляться усі інші деталі і механізми двигуна. Розміщення циліндрів у блоці може бути У-подібним під кутом 90°, наприклад, у двигунів ГАЗ-53 і ЗИЛ-130 (рис. 6, б), або вертикальним у один ряд, як у двигунів ГАЗ-21 «Волга», ГАЗ-53Ф (рис. 6, о), «Москвич-408».

Блок циліндрів являє собою виливок з алюмінієвого сплаву (ГАЗ-53 і ГАЗ-21 «Волга») або з чавуну. У ньому роблять стінки сорочки охолодження, яка оточує циліндри двигуна. У блоці двигуна з нижнім розташуванням клапанів відливають впускні і випускні канали, що закінчуються гніздами для клапанів, і клапанну коробку (див. рис. 6, а), де розташовується частина деталей газорозподільного механізму. Блоки циліндрів двигунів автомобілів ЗИЛ-130, ГАЗ-53 і ГАЗ-21 «Волга» мають вставні гільзи, які омиваються охолодною рідиною. Внутрішня поверхня гільзи (циліндрів) служить напрямною для поршнів, її розточують до потрібного розміру і шліфують. Гільзи, що омиваються охолодною рідиною, називаються «мокрими». Вони мають у нижній частині ущільнюючі кільця, а у верхній ущільнення досягають за рахунок прокладки головки циліндрів.

Оскільки гільзи порівняно швидко спрацьовуються, то для збільшення строку їх служби у верхню частину запресовують короткі тонкостінні гільзи з кислотривкого чавуну (рис. 6, б). Блок циліндрів У-подібного двигуна автомобілів ЗИЛ-130 і ГАЗ-53 закривається зверху двома, а у двигунів автомобілів ГАЗ-53Ф, ГАЗ-21 «Волга» і «Москвич-408» — однією головкою циліндрів з алюмінієвого сплаву.

У головці циліндрів розташовані камери згоряння, в яких є отвори з різьбою для свічок запалювання. Для охолодження камери згоряння передбачена спеціальна сорочка.

У двигунах з верхнім розташуванням клапанів на головці кріпляться деталі газорозподільного механізму, а в самій головці є впускні і випускні канали, що закінчуються вставними сідлами клапанів. У головці також запресовані напрямні втулки клапанів. Для створення герметичності між блоком циліндрів і головкою встановлюють металоасбестові прокладки, а головку до блоку кріплять за допомогою шпильок з гайками.

У двигуні ГАЗ-53 гільзи циліндрів у верхній частині утримуються лише головкою, тому під час складання необхідно підбирати комплект мідних ущільнюючих кілець нижньої частини гільзи так, щоб гільза виступала над площиною рознімання блоку І головки на 0,02—0,09 мм. При верхньому розташуванні клапанів головки циліндрів зверху закриваються штампованими кришками. Між кришкою і головкою установлюють прокладки, виготовлені з бензо-маслостійкої гуми або пробки.


Категорія: Кривошипно-шатунний механізм | Переглядів: 6052
Меню

Пошук по сайту

Категорії

Загальна будова автомобіля [13]
Двигун [11]
Кривошипно-шатунний механізм [9]
Газорозподільний механізм [8]
Система охолодження двигуна [12]
Система мащення двигуна [10]
Система живлення двигуна [28]
Паливна система двигуна [9]
Прилади системи живлення дизельного двигуна [8]
Акамуляторні батареї [4]
Генератор і реле-регулятор [7]
Запалювання [20]
Звуковий сигнал [4]
Контрольно-вимірювальні прилади [6]
Освітлення на автомобілі [10]
Зчеплення [14]
Коробка передач [33]
Ходова частина автомобіля [36]
Автомобільні шини [6]
Рульове керування [14]
Гальмівна система [19]
Додаткове обладнання [11]
Експлуатація і обслуговування автомобіля [3]
Цікаві статті [10]
ВАЗ 2101
ВАЗ 2105
ВАЗ 2106
ВАЗ 2110
ВАЗ 21213
ГАЗ 3110
ЗАЗ 968М
ІЖ 2126
Daewoo Lanos

Історія автомобіля

Статистика

Використання матеріалів дозволяеться тільки при наявності активного посилання на сайт Auto-sto.com
Хостинг від uCoz - Користувач
Формула 1 - Україна: 1 ст. 2 ст. 3 ст. 4 ст. 5 ст. 6 ст. - Будова автомобіля